سوله و سالن اسپیس فرم

امروزه بسیاری از شرکت‌های تولید کننده سوله و سالن اسپیس فریم را به کار ‌می‌گیرند چرا که این مورد تاثیر بسیار خوبی بر روند تولید دارند. یکی از دلایلی که این سازه‌ها بسیار مورد توجه قرار‌ می‌گیرند این است که درکل نسبت به موارد دیگر استفاده از آلومینیوم و آهن در آن‌ها پایین است.
برخلاف گذشته که از سازه‌های نمایشی برای ساخت سالن و ساخت سوله استفاده‌ می‌شد امروزه از تجهیزات اسپیس فریم در ساخت آن‌ها استفاده‌ می‌شود از سوله و سالن اسپیس فریم در ساخت نمایشگاه، محلی برای اقامت و یا محلی برای همایش‌ها استفاده‌ می‌شود همچنین قیمت تمام شده‌ی سوله و سالن اسپیس فریم بسیار مناسب بوده و ‌می‌توان از تجهیزات اسپیس در ساخت سوله و ساخت سالن در ابعاد مختلف استفاده نمود.
دو نوع سوله موقت و دائمی وجود دارد سوله‌های موقت به دلیل برپایی و برچیدگی آسان برای اجرای سوله نمایشگاهی، انبارها، کارگاه‌ها، سالن‌های ستادی، ساخت سوله ورزشی و بیمارستان‌های صحرایی بسیار مناسب ‌می‌باشد. سوله‌های دائمی همانطور که از نامشان پیداست باید به طور دائم برپا باشند مثل پارکینگ‌های مسقف، اما بهترین نوع سوله دائم شاید بتواند ۱۰۰ سال دوام بیاورد و این نیز به خاطر نگهداری درست از آن است.

ساخت سوله و سالن اسپیس فریم

مزیت ها و کاربرد اسپیس فریم

ساخت سالن‌های نمایشگاهی، ورزشی، سینما، کنفرانس و … از جمله موارد کاربرد سوله‌های موقت و ساخت استیج برای برپایی کنسرت و مراسم با مقاومت بالا برای استفاده در ارتفاعات از جمله موارد کاربرد سوله‌های پیش ساخته دائمی است.

از موارد دیگر مزیت‌های سوله موقت و دائمی ‌می‌توان به:

  • این سازه‌های موقتی و دائمی را‌می‌توان با چادرهای آلومینیومی تلفیق کرد.
  • نصب سوله موقت و دائمی و همچنین جمع کردن آن ها بسیار آسان بوده.
  • به کار بردن پشم شیشه و پوشش پانل باعث ‌می‌شود انرژی تلف نشود و در برابر سرما و گرما و تمام مسائل جوی ایزوله شود.

همانطور که گفتیم سوله و سالن اسپیس فریم امروزه در مکان‌های زیادی استفاده ‌می‌شود این سوله‌ها و سالن‌ها که با اسپیس فریم ساخته شده‌اند بنا بر سهولت در استفاده علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده‌اند.
شاید این سوال پیش بیاید اسپیس فریم چیست؟ به اسپیس فریم داربست‌های نمایشگاهی نیز ‌می‌گویند اسپیس فریم نوعی تجهیزات بوده که برای ساخت سازه‌های نمایشگاهی جذاب و زیبا مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.
سوله و سالن اسپیس فریم نیز توسط اسپیس فریم ساخته شده‌اند به این صورت که اسپیس فریم‌ها به وسیله بست به یک دیگر متصل و در کنار هم قرار‌ می‌گیرند با اینکار شکل‌های هندسی جذاب برای ساخت سوله و سالن اسپیس فریم آماده‌ می‌شود.

سوله و سالن اسپیس فریم

برخی از مزایای اسپیس فریم

از اسپیس فریم‌ها ‌می‌توان در ساخت موارد بسیاری مانند ساخت سوله و سالن اسپیس فریم، ساخت استیج، ساخت قاب‌های بنر و ساخت سالن‌های مختلف استفاده کرد.

  • جدا و نصب کردن این تجهیزات بسیار آسان است.
  • در همه نوع آب و هوا میتوان سوله و سالن اسپیس فریم را برپا کرد.
  • ایمنی بالای اسپیس فریم‌ها باعث‌ می‌شود تا از سوله و سالن اسپیس فریم بتوان در نقاط مختلف جغرافیای استفاده کرد.
  • نگهداری و حمل و انتقال این تجهیزات آسان است.
  • مبلغ اجاره اسپیس فریم کم بوده و در هر زمانی ‌می‌توان با اجاره آن سوله و سالن اسپیس فریم برپا کرد.
  • به دلیل فضای آزاد زیادی که سوله و سالن اسپیس فریم دارند ‌می‌توان از وسیله‌های گرمایشی به راحتی در آن‌ها استفاده کرد.
  • تزئین سوله و سالن اسپیس فریم برای جشن در موارد مختلف بسیار آسان است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ساخت سوله و سالن اسپیس فریم

بیمارستان صحرایی و ستاد بحران

شاید در اخبار دیده باشید در مواردی که اتفاقات طبیعی مانند سیل و زلزله اتفاق‌ می‌افتد عده‌ای شروع به تشکیل بیمارستان صحرایی و ستاد بحران برای کمک به مردم‌ می‌کنند برای ساخت بیمارستان صحرایی و ستاد بحران از سوله و سالن اسپیس فریم استفاده ‌می‌گردد این سوله‌ها و سالن‌های ستادی به دلیل سازگاری و مقاومت در برابر مشکلات جوی برای این موارد بسیار مناسب هستند.
بیمارستان‌های صحرایی و سالن‌های ستادی که باید در زمان کم و سریع برپا شود برای انبار کردن اقلام امدادی و استقرار کردن افراد آسیب دیده مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.

اجرای سوله نمایشگاهی

بهترین نوع سازه‌های مورد استفاده در اجرای سوله نمایشگاهی سازه‌های ورقی دست دوم هستند معمولا اجرای سوله نمایشگاهی کاری گروهی و مشارکتی بوده و باید در اجرای آن نظرات تمام تیم در نظر گرفته شود. معمولا برای ساخت سوله نمایشگاهی باید ایده‌های نو و جدید داشت و بهتر است از ایده‌های دیگران استفاده نشود تا همه چیز بر حسب ایده و سلیقه خود فرد باشد. سلایق در اجرای سوله نمایشگاهی ممکن است متفاوت باشد اما برای اینکه بتوان یک سوله نمایشگاهی جذاب داشت که در ذهن تمام کسانی که آن را میبینند بماند باید ایده‌ها را با هم جمع بندی کرد تا به یک ایده درست برای ساخت رسید.
برای نمایش هر چه بهتر سوله‌های نمایشگاهی باید آن‌ها را وارد عصر دیجیتال کرد زیرا امروزه همه چیز بر پایه اینترنت بوده و بیشتر شغل‌ها از طریق اینترنت انجام ‌می‌شوند.

فروش و اجاره سوله و سالن اسپیس فریم

ساخت سوله ورزشی

در مواردی که نیاز به سالن‌های ورزشی باشد و ساختمان‌های ورزشی در دسترس نباشد ‌می‌توان ساخت سوله ورزشی را در دستور کار قرار داد.
برای ساخت سوله ورزشی باید مشخص شود چه ورزشی داخل سوله انجام ‌می‌شود تا ابعاد برای ساخت سوله مشخص گردد. به طور مثال در سالن ورزشی ساخته شده ورزش‌هایی مانند والیبال، بسکتبال و فوتسال انجام‌ می‌شود و بزرگ ترین زمین مربوط به ورزش فوتسال بوده بنابراین ابعاد این سوله ورزشی باید متناسب با زمین فوتسال انتخاب شود.
سوله‌های سبک در این موارد استفاده بیشتری داشته و هزینه‌های کمتری نیز به دنبال دارد همچنین نباید به دلیل سبک بودن فکر کرد این نوع سازه‌ها ایمنی خوبی ندارند بلکه این نوع سازه‌ها پس از سرهم بندی مقاومت بسیار بالایی در برابر باد، سیل، گرما، سرما و … دارند.

اجاره سوله و سالن اسپیس فریم

سوله سبک چیست؟

به تعدادی سازه برای بدنه همراه با سقفی شیب‌دار سوله سبک‌ می‌گویند ساخت سوله سبک در مواردی که نیاز به دهانه بزرگ باشد مانند تعمیرگاه‌ها، انبارها، سالن‌های ورزشی، کارخانه‌ها و … مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد.

برخی از مزیت‌های ساخت سوله سبک

ساخت سوله سبک در کارگاه انجام شده و در محل مورد نظر نصب ‌می‌شوند بنابراین زمان بسیار کمی برای نصب آن صرف‌ می‌شود. مانند دیگر سوله و سالن اسپیس فریم این نوع سوله مقاومت بالایی در برابر طوفان، سرما، گرما، برف و دیگر موارد دارد شاید افراد گمان کنند چون به این سازها سوله سبک ‌می‌گویند باید مقاومت کمی داشته باشند اما مقاومت این نوع سوله مانند دیگر سوله‌ها بسیار خوب است.
سوله سبک برخلاف بسیاری از سوله و سالن اسپیس فریم هم سبک و هم خود هزینه بسیار کمتری دارد و این هزینه هم مربوط به ساخت هم برپایی آن است.

سوله و سالن اسپیس فریم

فروش سوله و سالن

فروش سوله و سالن اسپیس فریم در انواع مختلف آن اعم از تک دهانه، دو یا چند دهانه، قوسی و چند ضلعی در سایت‌های مختلف فروش برای خریداران آماده شده است مشتریان‌ می‌توانند برای خرید این انواع اسپیس فریم به سایت‌های مورد نظر مراجعه کرده و بعد از انتخاب نوع سازه مورد نیازشان برای تکمیل فرم و پرداخت به صفحه‌اش رفته و پرداخت را برای خرید انجام دهند.
البته برخی افراد نمی‌خواهند خرید خود را آنلاین انجام دهند و شرکتی نیز برای خرید سوله و سالن اسپیس فریم نمی‌شناسند‌ می‌توانند به سایت‌های اینترنتی مراجعه و آدرس واسطه‌های فروش سوله و سالن اسپیس فریم را برداشته و با مراجعه به محل اقدام به خرید سازه مورد نظر کنند.

سوله دست دوم

سوله‌های دست دوم نسب به سوله‌های نو دارای قیمت بسیار پایین تر و کیفیت تقریبا یکسانی هستند که این موضوع مورد توجه بسیاری از کارخانه ها و صنعت‌های مختلف قرار گرفته است. برای رضایت مشتریان و اینکه مطمئن شوند سازه مشکلی ندارند تست ایستایی و جوش بر روی سوله‌ها انجام ‌می‌شود.
سوله‌های دست دوم در مناطق مرطوب با اپوکسی ارائه‌ می‌شوند که از پوسیدگی سوله جلوگیری‌ می‌کند.
از سوله دست دوم در کارگاه‌های تعمیر و تولیدی، گاوداری‌ها، سردخانه، کارخانه‌های شن و ماسه، سنگ معدن، انبارها و … مورد استفاده قرار میگیرد. در برخی از موارد سوله‌های نو دارای افت قیمت ‌می‌شوند که این مورد برای سوله دست دوم اتفاق نمی‌افتند اما به خاطر اینکه این سوله‌ها باید در محلی دیگر باز و بسته شوند قیمت آن در حمل و نقل کاهش محصوصی دارد.
متاسفانه برخی شرکت‌ها نا متخصص اقدام به استفاده از سوله‌های دست دوم با کیفیت پایین کرده‌اند که این باعث نارضایتی مشتری ‌می‌شود و مشتری را دچار زیان زیادی‌ می‌کند خریدار باید در هنگام خرید تمام موارد را بررسی نماید و پس از بررسی اقدام به خرید نماید تا دچار همچین مشکلی نشود. جهت مشاهده و آشنایی بیشتر با انواع سوله و سالن اسپیس فریم می‌توانید به پیج اینستاگرام رادسینار مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۲ میانگین: ۴.۹]