نصب اسپیس فریم

نصب اسپیس فریم نمایشگاهی

در ساخت اسپیس فریم بسیار مهم است که طراحی اولیه به درستی صورت بگیرد. می دانیم که پروژه اجرای اسپیس فریم به صورت برپایی یک سازه موقت بوده و سبب می شود که اتصال نهایی به درستی صورت بگیرد. در این بخش قصد داریم گام به گام تا نصب اسپیس فریم را بررسی کنیم، در خصوص چارچوب طراحی اطلاعاتی ارائه دهیم و به نوعی قالب طرح را بررسی کنید. اجرای پلان اصلی موضوع مهمی است که در این مقاله مورد ارزیابی قرار می گیرد. در ادامه در مورد قیمت نصب اسپیس فریم توضیح خواهیم داد.

گام اول ساخت اسپیس فریم

اسپیس فریم ها برای سازه های موقت اجرا می شوند، اما گاه موقعیت اجرای آنها برای سازه های دائمی نیز دیده می شود. در ساخت اسپیس فریم نیا است که ریزه کاری ها به طور دقیق ارزیابی شود. اولین گام در اجرای اسپیس ها بررسی مشخصات هر عضو است. وقتی هر عضو اجرا شود مشخص می شود که چگونگی اتصال باید دنبال شود.

نصب اسپیس نمایشگاهی

در ابتدا نیاز است که تعیین کاربری صورت بگیرد. در این بخش نقشه مورد نظر مشخص می شود. مثلاً به واسطه اسپیس ها یک سری قطعات در کنار هم قرار می گیرند که در نهایت مانند یک لوگو پدیدار می شود و جنبه برندسازی را دنبال می کند و تصاویر ویژه ای خلق می کند.
پلان ها و نمای پرسپکتیو غرفه ها دو بخش مهم در نصب اسپیس بوده و به نوعی ترسیم این دو مورد سبب می شود که تا اسکلت اصلی سازه نمایشگاهی مشخص شود. این نما هرچه دقیق تر و با جزییات بهتری صورت بگیرد نتایج بهتری خواهد داشت.

گام دوم ساخت اسپیس فریم

در نصب سازه های نمایشگاهی، نیاز است که مسائل فنی به عنوان گام دوم ارزیابی شود. یعنی اسکلتی که در بخش قبل مشخص شد نیاز به طراحی سه بعدی دارد تا ساختار اصلی آن بر اساس دیوار و سقف و تعداد قاب های موجود مشخص شود. ساختار و معیارهایی که اسپیس ها را کنار هم قرار می دهد موضوع مهمی در اجرای اسپیس فریم خواهد بود.
در این گام نیاز است که ابعاد داخل غرفه ها مشخص شود و به نوعی جایگذاری تجهیزات داخل غرفه بر اساس اسپیس فریم ها ارزیابی شود. این موارد که انجام شده نوبت به طراحی قاب است تا برپایی نهایی آن به شکل روتین صورت بگیرد. طراحی قاب در واقع بررسی تکیه گاه، ستون و تیر بوده و شرایط توسعه برای آن به شکل روتین دنبال می شود. نیاز است که اعضای ابتدای و همینطور نحوه اتصالات آن در ابتدا بررسی شود و سپس نوبت به اتصالات پیشرفته اسپیس فریم ها است.نصب اسپیس فریم باید به صورتی باشد که در قسمت های تحتانی و فوقانی امکان ایجاد تغییر وجود داشته باشد.

نصب اسپیس فریم

گام سوم ساخت اسپیس فریم

در گام آخر نصب اسپیس فریم نمایشگاهی مواردی بررسی می شود که تاثیر زیادی در نتیجه کار می گذارد. مثلاً توسعه طولی در گذشته بسیار دیده می شود اما امروزه حرکت در بخش عرض و ارتفاع سازه موضوع مهمی بوده و به شکل همزمان و بدون محدودیت دنبال می شود.
در صورتی که از مهندس کاربلد در این زمینه استفاده شود، طراحی و محاسبه قدرت هر گره به درستی صورت می گیرد و نصب اسپیس فریم برای سازه های عظیم نیز امکان پذیر خواهد بود. گره و خرپا دو بخش اصلی مورد بررسی نصاب اسپیس فریم بوده و به نوعی سبب می شود که وسعت اجرا بزرگتر شود.

قیمت گذاری اسپیس فریم

اسپیس‌ها انواع مختلفی دارند. اسپیس‌ها به واسطه واحد متر طول ارزیابی می شوند. موقعیت اسپیس‌ها دارای طرح اجرایی مخصوصی هستند که این موضوع خود بر روی قیمت تاثیر دارد. گاه نیاز به پوشاننده خاص است که بر روی قیمت نهایی نصب اسپیس تاثیر می گذارد.

نصب سازههای اسپیس فریم نمایشگاهی

نوع گره، مفتول های به کار رفته، پلان های اصلی، نحوه اجرا، بررسی سازه از نظر اسکلت، موقعیت گره های بخش بیرونی و درونی و موقعیت معماری حرکتی افقی و عمودی سازه ها هر یک بر روی قیمت نهایی اسپیس تاثیر می گذارد. کیفیت اسپیس‌ها اهمیت زیادی دارد به خصوص اگر قرار است نصب اسپیس فریم نمایشگاهی صورت بگیرد باید موقعیت نمایشگاه بررسی شده باشد و در نهایت ابزارهایی که استفاده می شود به شکل دقیق و روتین دنبال شود.
ابعاد اسپیس‌ها گام نیاز به تغییر داشته که تغییر آن می بایست توسط کارشناس صورت بگیرد و در این صورت بسیار مهم است که گام های دقیق هر اسپیس مشخص شده باشد. هر یک ابعاد به کار رفته توسط اسپیس ها در محیط پروژه دو بار نیاز به بازبینی دارد. فریم هایی که برای اجرا در نظر گرفته می شوند هر یک شامل دو موقعیت اجرای مخصوص بوده و وضعیت استفاده از آنها مداوم است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید صفحه اینستاگرام رادسینار را دنبال نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۰ میانگین: ۵]